Saddak: Hakkımızda / Biz Kimiz?

SADDAK, hizmet verdiği beş farklı faaliyet alanında sunduğu profesyonel danışmanlık hizmetini tek çatı altında birleştiren bir marka olarak doğmuştur. Her bir faaliyet alanı, uzmanların oryantasyon içinde çalıştıkları bir işbirliğine dayanmaktadır. İnsanların biyo-psiko-sosyal varlıklar olduğu gerçeğiyle tüm faaliyet alanları eşgüdümlü olarak çalışmaktadır.

Beden imajı ile ilgili sorunlar yaşayan kimselere beslenme danışmanlığı / diyetisyen hizmeti sunulurken psikolojik temelli sorunları olduğundan şüphelenilmesi halinde psikolojik destek devreye girmektedir. Psikolojik sorunların sağaltım ve kontrolünde gerekli görülmesi halinde beslenme danışmanlığı / diyetisyen ile ortak çalışmalar yapılarak psikolojik ve biyolojik sağlık bir bütün olarak ele alınmaktadır. Sosyal medya danışmanlığı hizmetinin kitlelere doğru bir şekilde ulaşabilmesi adına psikoloji biliminin toplumsal süreçleri aydınlatan kuram ve bulgularından yararlanılmaktadır.

Saddak, beş faaliyet alanı ile hizmet sunmaktadır;

  1. Psikolojik danışmanlık hizmeti bireylerin, üstesinden gelemedikleri psikolojik sorunlarına, profesyonel olarak destek olmayı amaçlar.
  2. Beslenme danışmanlığı / Diyetisyen fiziksel hallerinden memnun olmayan ya da sağlık sorunları nedeniyle tüketebilecekleri gıda ürünleri sınırlandırılmış olan kimselere uygun beslenme önerileri getirmeyi amaçlar.
  3. Online danışmanlık beslenme ve psikolojik danışmanlık hizmetlerini, Türkiye’nin tüm şehirlerindeki ihtiyaç duyan kimselere ulaştırmayı amaçlamaktadır
  4. Sosyal medya danışmanlığı kurumların faaliyetlerinin internet aracılığı ile daha fazla sayıda insana ulaşmasını sağlamayı ve potansiyel müşterilere erişmeyi amaçlamaktadır
  5. Fotoğraf ve film prodüksiyonu bireysel olarak özel günleri kalıcı hatıralara dönüştürmek isteyenlere ve kurumsal olarak markalarının tanıtımını yapmak isteyen anonim ve limited şirketlere profesyonel cihaz ve ekibiyle hizmet vermeyi amaçlamaktadır.

Paylaş:

Etiketler

saddak hakkındasaddak kimdirmersin saddak hakkındabiz kimiz

Hesaplamalar

BKI (BMI) Nedir? Nasıl Hesaplanır?

BKI(BMI) bir diğer ifade ile beden kitle indeksi, kişilerin sahip oldukları boy uzunluğu ile kilolarının orantılı olup olmadığını ifade eder. Bu hesaplamada genellikle cinsiyet çok önemli bir faktör olmaz iken, kişilerin boy uzunluklarını doğru bir şekilde bilmeleri son derece önemlidir.

İdeal Kilo Hesaplama Cetveli

İdeal kilo, yalnızca fit bir vücuda sahip olmak için değil aynı zamanda iç organların fonksiyonlarını sorunsuz bir şekilde yerine getirebilmesi açısından da oldukça önemlidir. İdeal kilo, kişilerin birtakım verilerini kullanarak ulaşması gereken maksimum kiloyu temsil eder.

İdeal Bel ve Kalça Oranı Hesaplama

Bel ve kalça oranının kadınlarda 0,8, erkeklerde ise 1,0 değerinden yüksek olmaması gerekir. Bu değerlerin üzerinde olması durumunda ise, profesyonel bir destek alarak sağlıklı beden ölçülerine ve kiloya ulaşılması hedeflenmelidir. Ölçümler sonrasında elde edilen değerlerin oranına göre istenilen sonuçlara ulaşılır.

Günlük Kalori Miktarı Hesaplama

Günlük alınması gereken enerji miktarından daha az miktarda enerji alınması, kişilerin gün içerisinde halsiz ve bitkin düşmesine sebep olabilir. Genellikle daha az kalori alınması durumunda daha hızlı kilo verilebilir gibi bir düşünce olsa da, bu durum son derece yanlıştır.

Bazal Metabolizma Nedir? Nasıl Hesaplanır?

Bazal metabolizma; kişinin 12 saat aç kalması sonucunda, dinlenme anına geçtiği ilk anda vücut fonksiyonlarını devam ettirebilmesi için gereken enerjiyi ifade eder.

Kalori IQ’nuz kaç?

Sizin için hazırladığımız kalori testi ile kalori IQ’nuz kaç hemen öğrenin. Kalori IQ’nuz kaç öğrenmek için hemen testi çözmeye başlayın!

Markalarımız

Saddak TV
Saddak Haber
Saddak Medya
Saddak Medikal
Saddak Organik
Saddak Dergi
Saddak Danışmanlık
Saddak Psikoloji
Saddak Beslenme
Saddak Web
Bankalar ve Ödeme Bankalar ve Ödeme