Detoks Programının Amacı Nedir?

Detoks Programının Amacı Nedir?

    Kişiler her ne kadar sağlıklı beslenmeye gayret etse de, vücut içerisinde çeşitli yollardan toksik maddelerin girmesi engellenememektedir. Şehir hayatının getirdiği kirli hava sahası, egzoz dumanı, stres ve paketli gıdalardan dolayı kişilerin vücutlarını arındırmaya ihtiyaç duyması oldukça olağandır. Detoks programları, bu gibi toksik maddelerin vücuttan uzaklaştırılması için ise son yıllarda oldukça büyük bir ilgi görmektedir.

    Detoks programları, vücuttan toksik madde ve ödem atmasını oldukça başarılı bir şekilde sağlamaktadır. Mantığı son derece basit olmasına karşın kişilerin detoks yaparken mutlaka bir uzmandan destek alması da gerekmektedir. Bir beslenme uzmanı desteği olmadan yapılan bu gibi detoks programları kişilerde düşük tansiyon, hipoglisemi ve bu gibi sağlık problemleri meydana gelebilmektedir.

    SADDAK beslenme danışmanlığı birimi olarak, vücudunu ödem ve toksiklerden arındırmak isteyen danışanlarımıza özel detoks programları hazırlamaktayız. Tamamen kişiye özel olarak hazırlanan programların yanı sıra etkili bir şekilde detoks yapmanın püf noktalarını da onlarla paylaşmakta ve böylelikle daha sağlıklı bir yaşam sürebilmelerini de sağlamaktayız.

 

Saddak Beslenme Danışmanlığı / Mersin

Paylaş:

Etiketler

detoks programıdetoks yapmadetoks programının amacı nedir

Hesaplamalar

BKI (BMI) Nedir? Nasıl Hesaplanır?

BKI(BMI) bir diğer ifade ile beden kitle indeksi, kişilerin sahip oldukları boy uzunluğu ile kilolarının orantılı olup olmadığını ifade eder. Bu hesaplamada genellikle cinsiyet çok önemli bir faktör olmaz iken, kişilerin boy uzunluklarını doğru bir şekilde bilmeleri son derece önemlidir.

İdeal Kilo Hesaplama Cetveli

İdeal kilo, yalnızca fit bir vücuda sahip olmak için değil aynı zamanda iç organların fonksiyonlarını sorunsuz bir şekilde yerine getirebilmesi açısından da oldukça önemlidir. İdeal kilo, kişilerin birtakım verilerini kullanarak ulaşması gereken maksimum kiloyu temsil eder.

İdeal Bel ve Kalça Oranı Hesaplama

Bel ve kalça oranının kadınlarda 0,8, erkeklerde ise 1,0 değerinden yüksek olmaması gerekir. Bu değerlerin üzerinde olması durumunda ise, profesyonel bir destek alarak sağlıklı beden ölçülerine ve kiloya ulaşılması hedeflenmelidir. Ölçümler sonrasında elde edilen değerlerin oranına göre istenilen sonuçlara ulaşılır.

Günlük Kalori Miktarı Hesaplama

Günlük alınması gereken enerji miktarından daha az miktarda enerji alınması, kişilerin gün içerisinde halsiz ve bitkin düşmesine sebep olabilir. Genellikle daha az kalori alınması durumunda daha hızlı kilo verilebilir gibi bir düşünce olsa da, bu durum son derece yanlıştır.

Bazal Metabolizma Nedir? Nasıl Hesaplanır?

Bazal metabolizma; kişinin 12 saat aç kalması sonucunda, dinlenme anına geçtiği ilk anda vücut fonksiyonlarını devam ettirebilmesi için gereken enerjiyi ifade eder.

Kalori IQ’nuz kaç?

Sizin için hazırladığımız kalori testi ile kalori IQ’nuz kaç hemen öğrenin. Kalori IQ’nuz kaç öğrenmek için hemen testi çözmeye başlayın!

Markalarımız

Saddak TV
Saddak Haber
Saddak Medya
Saddak Medikal
Saddak Organik
Saddak Dergi
Saddak Danışmanlık
Saddak Psikoloji
Saddak Beslenme
Saddak Web
Bankalar ve Ödeme Bankalar ve Ödeme