ilişki Sorunları ve Sebepleri

         Sevdiği kişi ile birliktelik yaşayan kişiler, zaman içerisinde birtakım problemler ile karşı karşıya kalabilirler. Çiftlerin kendi hayatlarında ya da ilişkilerinde yaşadıkları problemler, ilişkideki huzursuzluğu da beraberinde getirir. Bu sebeple de en ufak bir problemin dahi geçiştirilmesi ileride çok daha ciddi sorunları da beraberinde getirebilir.

         İki kişinin bir araya gelmesi ve paylaşımda bulunması, farklı düşüncelerin ve isteklerin meydana gelmesine sebep olabilir. İki ayrı insanın temelde farklılıklar bulunmasına rağmen bir evi paylaşması ya da hayatlarını ortak bir paydada devam ettirmeleri her zaman sorunsuz bir şekilde devam etmez. Özellikle de günümüz koşullarında mutlu ve sorunsuz bir ilişkiyi sürdürebilmek oldukça zor bir durum haline gelmiştir. Kişilerin üzerine düşen rollerin çeşitlenmesi ve beklentilerin giderek artması ilişki ya da evliliklerin çatırdamasına yol açabilir. Evlilik ya da ilişkide yaşanan her türlü sorun, çiftlerin kendi sorumluluğundadır. Yaşam koşullarının giderek artması, kişilerin sorumluluklarını ve sorunlarını da beraberinde getirir.

       Son zamanlarda yaşanan en yaygın ilişki sorunlarından biri de hiç şüphesiz ki; iletişim kuramamaktadır. İletişim kurmak, yalnızca ikili ilişkilerde değil, kişinin toplum ile olan temasında da son derece önemlidir. Stresli bir hayat, iş hayatındaki sorumluluk ve bu gibi baskılar çiftlerin kendi aralarında iletişim kopukluğu yaşamalarına sebep olmaktadır. İletişim kurmak yerine internette vakit geçirmek, TV izlemek ya da bu gibi aktiviteleri yapmak, çiftler arasındaki iletişimin zayıflamasına ve hatta yok olmasına sebep olabilir. Genel olarak yaşanan ilişki sorunlarının en temel nedeni de budur. Bu sebeple de ilişkisinde iletişim problemi yaşayan kişilerin, zaman kaybetmeden ve bu sorunun başka problemlere de yol açmasına izin vermeden çözülmesi son derece önemlidir.

Cinsellik ilişkilerin temelini oluşturuyor!         

         İlişkilerde yaşanan bir diğer problem ise, cinselliktir. Toplumumuzda bir tabu haline dönen cinsellik, ilişkilerin temelini de oluşturur. Bu sebeple de ilişkide yaşanan cinsellik problemi, ilişkinin bitme nedeni olabilir. Çiftler arasında yaşanan cinsellik sorunlarının konuşulması ve karşılıklı olarak çözüme kavuşturulmaması çok daha ciddi problemlerin meydana gelmesine yol açabilir. Bu gibi durumlarda çiftlerin muhakkak bir uzmandan destek alması önerilmektedir. İlişki sorunlarına yönelik her türlü terapi, bir uzman tarafından sağlanmalı ve çiftlerin bu terapilere sadık olması gerekmektedir. Sorunların tamamen ortadan kaldırılması amaçlanırken aynı zamanda sorunların nedeninin de kalıcı bir şekilde çözülmesi oldukça önemlidir.

 

Paylaş:

Etiketler

ilişki sorunlarıcinsel sorunlarilişki problemleri

Hesaplamalar

BKI (BMI) Nedir? Nasıl Hesaplanır?

BKI(BMI) bir diğer ifade ile beden kitle indeksi, kişilerin sahip oldukları boy uzunluğu ile kilolarının orantılı olup olmadığını ifade eder. Bu hesaplamada genellikle cinsiyet çok önemli bir faktör olmaz iken, kişilerin boy uzunluklarını doğru bir şekilde bilmeleri son derece önemlidir.

İdeal Kilo Hesaplama Cetveli

İdeal kilo, yalnızca fit bir vücuda sahip olmak için değil aynı zamanda iç organların fonksiyonlarını sorunsuz bir şekilde yerine getirebilmesi açısından da oldukça önemlidir. İdeal kilo, kişilerin birtakım verilerini kullanarak ulaşması gereken maksimum kiloyu temsil eder.

İdeal Bel ve Kalça Oranı Hesaplama

Bel ve kalça oranının kadınlarda 0,8, erkeklerde ise 1,0 değerinden yüksek olmaması gerekir. Bu değerlerin üzerinde olması durumunda ise, profesyonel bir destek alarak sağlıklı beden ölçülerine ve kiloya ulaşılması hedeflenmelidir. Ölçümler sonrasında elde edilen değerlerin oranına göre istenilen sonuçlara ulaşılır.

Günlük Kalori Miktarı Hesaplama

Günlük alınması gereken enerji miktarından daha az miktarda enerji alınması, kişilerin gün içerisinde halsiz ve bitkin düşmesine sebep olabilir. Genellikle daha az kalori alınması durumunda daha hızlı kilo verilebilir gibi bir düşünce olsa da, bu durum son derece yanlıştır.

Bazal Metabolizma Nedir? Nasıl Hesaplanır?

Bazal metabolizma; kişinin 12 saat aç kalması sonucunda, dinlenme anına geçtiği ilk anda vücut fonksiyonlarını devam ettirebilmesi için gereken enerjiyi ifade eder.

Kalori IQ’nuz kaç?

Sizin için hazırladığımız kalori testi ile kalori IQ’nuz kaç hemen öğrenin. Kalori IQ’nuz kaç öğrenmek için hemen testi çözmeye başlayın!

Markalarımız

Saddak TV
Saddak Haber
Saddak Medya
Saddak Medikal
Saddak Organik
Saddak Dergi
Saddak Danışmanlık
Saddak Psikoloji
Saddak Beslenme
Saddak Web
Bankalar ve Ödeme Bankalar ve Ödeme