Beslenme Danışmanlığı ~ Diyetisyenlik Hizmetleri

Neden Beslenme Danışmanlığı?

Her bireyin yaşam tarzı, beslenme alışkanlığı, metabolizma hızı, günlük ihtiyaç duyduğu enerji miktarı birbirinden farklıdır. Bu yüzden kişilerin, kilo kontrolünü sağlayabilmesi ve sağlıklı beslenebilmesi için kendine özel bir beslenme programının bulunması gerekir.

Beslenme danışmanlığı ~ Diyetisyen  kişiye özel beslenme programlarının hazırlanıp, kişilerin sağlıklı beslenmesini ve kilo kontrolünü sağlayabilmesini amaçlayan bir hizmettir. Bireylerin dengeli ve yeterli beslenmesi sağlanarak, yaşam kaliteleri arttırılmaktadır. Beslenme danışmanlığı hizmeti  ile kişilerin, sağlıklı beslenmeyi yaşam tarzı haline getirmesi sağlanmaktadır.

Sağlıklı bir yaşam sürebilmek için kişilerin hem fizyolojik hem de psikolojik olarak sağlıklarına dikkat etmesi gerekmektedir. Aktif bir spor hayatına sahip olmak ve kişilerin sağlıklı bir beslenme programını uygulaması, sağlıklı bir yaşam sürmenin olmazsa olmazıdır. Sağlıklı beslenme, son derece kapsamlı bir konudur. Sağlıklı beslenme adına çok sayıda genel bilgi olmasına karşın, kişilerin tüketmesi gereken besinler kişiye özel olarak hazırlanmalıdır.

Günümüzde giderek artan kanser, şeker hastalığı ve bu gibi ciddi hastalıkların temeli sağlıklı beslenmedir. Beslenmesine dikkat etmeyen ve sağlıksız yiyecekleri sıklıkla tüketen kişilerde birtakım rahatsızlıkların meydana gelmesi kaçınılmazdır. Kişilerin zamana karşı adeta bir yarış içerisinde olduğu günümüz koşullarında, tüketilen besinler de daha çok hazır gıdalar ve fast food tarzı yiyecekler üzerine olmaya başlamıştır. Bu gibi yiyecekler kişilerin hızlı bir şekilde kilo olmasına ve sağlıklarının da tahribata uğramasına neden olur.  Sağlıklı beslenme, günlük hayatta yaşanılan stresin etkilerini azalttığı gibi aynı zamanda kişilerin daha dinç ve enerjik olmasına da olanak tanır.

Beslenme danışmanlığı, son yıllarda oldukça büyük bir rağbet gören hizmetlerden biridir. Herkesin metabolizma hızı, yaşı, cinsiyeti ve gün içerisinde ihtiyaç duyduğu enerji miktarı birbirinden farklı olduğu için beslenme programları da farklı olmalıdır. Bir kişiye iyi gelen bir besin, bir başka kişide alerjen durumları meydana getirebilir. Bu sebeple de beslenme danışanları diyetisyenler  tarafından, kişiye özel olarak hazırlanan beslenme programları uygulanmalıdır.

Sağlıklı beslenme neden hayatımızın bir parçası olmalıdır?

Sorusuna karşın verilebilecek yanıtlar ise şu şekildedir;

 1. Hayatın her noktasında sağlıklı bir birey olmak için,
 2. Sağlıklı beslenme kurallarının benimsenmesi için,
 3. Sağlıklı beslenmenin hayat felsefesi haline gelebilmesi için,
 4. Kişinin fizyolojik ve biyolojik durumuna göre beslenmeyi öğrenebilmesi için,
 5. İdeal kilo miktarının öğrenilmesi ve bu kilo miktarının korunabilmesi için, kişilerin bir beslenme danışmanı ile irtibata geçmesi oldukça önemlidir. 

Beslenme danışmanlığına olan ilgi ve ihtiyacın giderek artmaya başlaması ile birlikte, bu kapsamda verilen hizmetler de sürekli olarak yenilenmeye devam etmektedir. Dilerseniz kuruma gelmenize gerek kalmadan  Online Danışmanlık  hizmet çatısı altında Online Beslenme danışmanlığı hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

Beslenme danışmanlığı Diyetisyenlik hizmeti verdiğimiz alanlar;

 1. Zayıflama
 2. Kilo alma
 3. Anne çocuk beslenmesi
 4. Gebelik döneminde beslenme
 5. Emziklik dönemde beslenme
 6. Kronik hastalıklarda beslenme
 7. Sporcu beslenmesi
 8. Detoks programları

Saddak Beslenme Danışmanlığı Diyetisyen Hizmetleri / Mersin

Paylaş:

Etiketler

beslenme danışmanlığımersin diyetisyenBeslenme Danışmanlığı (Diyetisyen)mersin beslenme danışmanlığıdiyetisyen

Hesaplamalar

BKI (BMI) Nedir? Nasıl Hesaplanır?

BKI(BMI) bir diğer ifade ile beden kitle indeksi, kişilerin sahip oldukları boy uzunluğu ile kilolarının orantılı olup olmadığını ifade eder. Bu hesaplamada genellikle cinsiyet çok önemli bir faktör olmaz iken, kişilerin boy uzunluklarını doğru bir şekilde bilmeleri son derece önemlidir.

İdeal Kilo Hesaplama Cetveli

İdeal kilo, yalnızca fit bir vücuda sahip olmak için değil aynı zamanda iç organların fonksiyonlarını sorunsuz bir şekilde yerine getirebilmesi açısından da oldukça önemlidir. İdeal kilo, kişilerin birtakım verilerini kullanarak ulaşması gereken maksimum kiloyu temsil eder.

İdeal Bel ve Kalça Oranı Hesaplama

Bel ve kalça oranının kadınlarda 0,8, erkeklerde ise 1,0 değerinden yüksek olmaması gerekir. Bu değerlerin üzerinde olması durumunda ise, profesyonel bir destek alarak sağlıklı beden ölçülerine ve kiloya ulaşılması hedeflenmelidir. Ölçümler sonrasında elde edilen değerlerin oranına göre istenilen sonuçlara ulaşılır.

Günlük Kalori Miktarı Hesaplama

Günlük alınması gereken enerji miktarından daha az miktarda enerji alınması, kişilerin gün içerisinde halsiz ve bitkin düşmesine sebep olabilir. Genellikle daha az kalori alınması durumunda daha hızlı kilo verilebilir gibi bir düşünce olsa da, bu durum son derece yanlıştır.

Bazal Metabolizma Nedir? Nasıl Hesaplanır?

Bazal metabolizma; kişinin 12 saat aç kalması sonucunda, dinlenme anına geçtiği ilk anda vücut fonksiyonlarını devam ettirebilmesi için gereken enerjiyi ifade eder.

Kalori IQ’nuz kaç?

Sizin için hazırladığımız kalori testi ile kalori IQ’nuz kaç hemen öğrenin. Kalori IQ’nuz kaç öğrenmek için hemen testi çözmeye başlayın!

Markalarımız

Saddak TV
Saddak Haber
Saddak Medya
Saddak Medikal
Saddak Organik
Saddak Dergi
Saddak Danışmanlık
Saddak Psikoloji
Saddak Beslenme
Saddak Web
Bankalar ve Ödeme Bankalar ve Ödeme