Yetişkin Danışmanlığı

     Kişiler yaş almaya başladıkça hayatlarında karşılaştıkları sorunlar da beraberinde artmaktadır.  Bu problemler ile başa çıkmak, her zaman mümkün olmayabilir ve bu gibi durumlarda desteğe ihtiyaç duyulabilir. Yetişkin danışmanlığı, yetişkin bireylerin karşılaştığı problemlerin çözümünde yetersiz kalması durumunda devreye girer.

Sürekli olarak bir sorun ile karşı karşıya gelmek ve bu sorunlara yeterli çözümü getirememek, kişilerin mental sağlığını ciddi ölçüde etkilemektedir. Sorunlar ile başa çıkma mekanizmasının bozulması ya da hasar görmesi, kişilerin psikolojik problemler ile karşı karşıya kalmasına sebep olabilir. Bunun yanı sıra gelenekselleşmiş ve kalıp haline gelmiş olan birçok düşünce de, kişilerin farkında olmadan psikolojik sorunlar yaşamasına neden olabilir. Yaşanan herhangi bir psikolojik problem, kişiler tarafından kesinlikle hafife alınmamalıdır. Yetişkin danışmanlığı kapsamında, bu soruna neden olan problemler her boyutu ile ele alınmaktadır.

Yetişkin kişiler tarafından yaşanan sorunlar, kişilerin hayatlarının her alanında olumsuz geri dönüşler olarak yansır. İş yoğunluğu, özel hayat, sosyal çevre ve aile yaşantısı gibi konularda yaşanan problemlerde, kişilerin ruh sağlığı tahribata uğrayabilir. SADDAK psikolojik danışmanlık olarak, yetişkin danışanlarımızın yaşadığı psikolojik problemleri ortadan kaldırabilmeleri için hizmetlerimizi sunmaya devam ediyoruz. Amacımız; danışanlarımızın yaşadıkları sorunların nedenlerini bulabilme, bu sorunlar ile başa çıkma yetilerini onlara yeniden kazandırma ve hayatlarını daha sağlam bir mental sağlık ile geçirmeleridir.   

Yetişkin danışmanlığı hizmet alanlarını aşağıdaki gibi sıralayabiliriz.

 1. Bireysel danışmanlık
 2. Aile ve evlilik terapisi
 3. Cinsel terapi
 4. Kişilik bozuklukları
 5. Kaygı bozuklukları
 6. Duygu durum bozuklukları
 7. Dürtü kontrol bozuklukları
 8. Stres bozuklukları
 9. Uyum ve davranış bozuklukları
 10. Yeme bozuklukları
 11. Madde kullanım bozuklukları
 12. Travma sonrası oluşan bozukluklar
 13. Sosyal beceri eksikliği
 14. İlişki sorunları

Saddak Psikolojik Danışmanlık / Mersin

 

Paylaş:

Etiketler

yetişkin danışmanlığıYetişkin danışmanlık alanları

Hesaplamalar

BKI (BMI) Nedir? Nasıl Hesaplanır?

BKI(BMI) bir diğer ifade ile beden kitle indeksi, kişilerin sahip oldukları boy uzunluğu ile kilolarının orantılı olup olmadığını ifade eder. Bu hesaplamada genellikle cinsiyet çok önemli bir faktör olmaz iken, kişilerin boy uzunluklarını doğru bir şekilde bilmeleri son derece önemlidir.

İdeal Kilo Hesaplama Cetveli

İdeal kilo, yalnızca fit bir vücuda sahip olmak için değil aynı zamanda iç organların fonksiyonlarını sorunsuz bir şekilde yerine getirebilmesi açısından da oldukça önemlidir. İdeal kilo, kişilerin birtakım verilerini kullanarak ulaşması gereken maksimum kiloyu temsil eder.

İdeal Bel ve Kalça Oranı Hesaplama

Bel ve kalça oranının kadınlarda 0,8, erkeklerde ise 1,0 değerinden yüksek olmaması gerekir. Bu değerlerin üzerinde olması durumunda ise, profesyonel bir destek alarak sağlıklı beden ölçülerine ve kiloya ulaşılması hedeflenmelidir. Ölçümler sonrasında elde edilen değerlerin oranına göre istenilen sonuçlara ulaşılır.

Günlük Kalori Miktarı Hesaplama

Günlük alınması gereken enerji miktarından daha az miktarda enerji alınması, kişilerin gün içerisinde halsiz ve bitkin düşmesine sebep olabilir. Genellikle daha az kalori alınması durumunda daha hızlı kilo verilebilir gibi bir düşünce olsa da, bu durum son derece yanlıştır.

Bazal Metabolizma Nedir? Nasıl Hesaplanır?

Bazal metabolizma; kişinin 12 saat aç kalması sonucunda, dinlenme anına geçtiği ilk anda vücut fonksiyonlarını devam ettirebilmesi için gereken enerjiyi ifade eder.

Kalori IQ’nuz kaç?

Sizin için hazırladığımız kalori testi ile kalori IQ’nuz kaç hemen öğrenin. Kalori IQ’nuz kaç öğrenmek için hemen testi çözmeye başlayın!

Markalarımız

Saddak TV
Saddak Haber
Saddak Medya
Saddak Medikal
Saddak Organik
Saddak Dergi
Saddak Danışmanlık
Saddak Psikoloji
Saddak Beslenme
Saddak Web
Bankalar ve Ödeme Bankalar ve Ödeme