Kurumsal Danışmanlık

Kurumsal Danışmanlık Nedir? Kurumsal Danışmanlık Firmaları Ne Yapar?

Kurumsal danışmanlık şirketlerin ve kurumların istenilen hedefe ulaşması için; var olan problemlerin tespit edilmesini ve çözüm odaklı stratejiler belirlenmesini kapsayan, şirket veya kurum çalışanlarının verimliliğini arttırmaya yönelik Psikolojik danışmanlık hizmeti verilen bir süreçtir.

Bir şirketin/kurumun gelişmesini sağlayan en önemli etkenlerden biri iş görenlerin verimliliğidir. Bir iş görenin verimliliğinin artması, mutlu bir iş ortamına sahip olmasına, bireysel performansının yüksek olmasına, potansiyelini en verimli şekilde kullanabilmesine, motivasyonunun yüksek olmasına ve olumlu yönde değişim göstermesine bağlıdır.

Kurumların/şirketlerin var olan hedeflerine ulaşabilmesi için, iyi bir strateji ve iyi bir yönetime ihtiyacı vardır. Yönetimde var olan sorunları belirleyip çözüm üretmek, yeni ve işler stratejiler oluşturmak kurumsal danışmanlığın alanıdır.

Bir kurumun/şirketin başarısını etkileyen önemli faktörlerden biri de ekip ruhudur. Bireysel başarının yüksek olmasının yanında ekip başarısının da yüksek olması şarttır. Ekip ruhuyla hareket etmeyi engelleyen faktörlerin ortadan kaldırılması ve ekip ruhunun kazandırılması kurumsal danışmanlık sürecinin bir parçasıdır.

Kurumsal Danışmanlık Hizmetinin Kuruma/Şirkete Faydaları Nelerdir?

  1. Kurumun/şirketin gelişimini sağlayacak gerekli donanımı sağlar.
  2. Kurumun/şirketin gelişimini kısıtlayacak durumları tespit eder ve çözüm odaklı stratejiler belirleyip, kısıtlamaların ortadan kalkmasını sağlar.
  3. Yönetimin mevcut ihtiyaçlarını belirler ve daha etkili bir yönetimin oluşmasına katkı sağlar.
  4. İş görenlerin, potansiyelinin açığa çıkmasını ve bu potansiyelin kurum/şirket için en verimli şekilde kullanılmasını sağlar.
  5. Kurumsal danışmanlık, iş görenlerin motivasyonunu arttırıp, örgüt amaçlarıyla çalışanların amaçlarının ortaklaşmasını sağlar.
  6. Çalışanların kuruma bağlılığını arttırır.
  7. Çalışanların birbiriyle olan iletişimini kuvvetlendirir ve uyum içinde çalışmalarına katkıda bulunur.
  8. İş görenlere ekip ruhunu kazandırarak, ortak amaçlar doğrultusunda verimli çalışmalar yapılmasını sağlar.

Kurumsal Danışmanlık Nasıl Uygulanır?

Kurumsal danışmanlık, alanında uzmanlaşmış psikologlar tarafından verilen bir hizmettir.

Kurumsal danışmanlık hizmeti, kurumun/şirketin kendi bünyesinde verilir. Psikologlar kuruma/şirkete gidip seansları gerçekleştirirler.

Her kuruma veya şirkete sunulacak hizmetler farklıdır, yani hizmetler kuruma özeldir.

Verilen hizmet ihtiyaca, hedefe, mevcut problemlere göre belirlenir.

Psikologlar tarafından kuruma/şirkete gidilip problem, ihtiyaç, hedef analizi yapılır ve buna göre bir süreç belirlenir.

Genellikle iş görenlerin içinde bulunduğu grupla psikolojik danışmanlık yapılır. İhtiyaca göre iş görenlerle bireysel görüşmeler de gerçekleştirilir.

Toplam 12 seanstan oluşmaktadır ve seanslar hafta bir olmaktadır.

Saddak Psikolojik Danışmanlık / Mersin

Paylaş:

Etiketler

kurumsal danışmanlıkmersin kurumsal danışmanlıkkurumsal danışmanlık firması

Hesaplamalar

BKI (BMI) Nedir? Nasıl Hesaplanır?

BKI(BMI) bir diğer ifade ile beden kitle indeksi, kişilerin sahip oldukları boy uzunluğu ile kilolarının orantılı olup olmadığını ifade eder. Bu hesaplamada genellikle cinsiyet çok önemli bir faktör olmaz iken, kişilerin boy uzunluklarını doğru bir şekilde bilmeleri son derece önemlidir.

İdeal Kilo Hesaplama Cetveli

İdeal kilo, yalnızca fit bir vücuda sahip olmak için değil aynı zamanda iç organların fonksiyonlarını sorunsuz bir şekilde yerine getirebilmesi açısından da oldukça önemlidir. İdeal kilo, kişilerin birtakım verilerini kullanarak ulaşması gereken maksimum kiloyu temsil eder.

İdeal Bel ve Kalça Oranı Hesaplama

Bel ve kalça oranının kadınlarda 0,8, erkeklerde ise 1,0 değerinden yüksek olmaması gerekir. Bu değerlerin üzerinde olması durumunda ise, profesyonel bir destek alarak sağlıklı beden ölçülerine ve kiloya ulaşılması hedeflenmelidir. Ölçümler sonrasında elde edilen değerlerin oranına göre istenilen sonuçlara ulaşılır.

Günlük Kalori Miktarı Hesaplama

Günlük alınması gereken enerji miktarından daha az miktarda enerji alınması, kişilerin gün içerisinde halsiz ve bitkin düşmesine sebep olabilir. Genellikle daha az kalori alınması durumunda daha hızlı kilo verilebilir gibi bir düşünce olsa da, bu durum son derece yanlıştır.

Bazal Metabolizma Nedir? Nasıl Hesaplanır?

Bazal metabolizma; kişinin 12 saat aç kalması sonucunda, dinlenme anına geçtiği ilk anda vücut fonksiyonlarını devam ettirebilmesi için gereken enerjiyi ifade eder.

Kalori IQ’nuz kaç?

Sizin için hazırladığımız kalori testi ile kalori IQ’nuz kaç hemen öğrenin. Kalori IQ’nuz kaç öğrenmek için hemen testi çözmeye başlayın!

Markalarımız

Saddak TV
Saddak Haber
Saddak Medya
Saddak Medikal
Saddak Organik
Saddak Dergi
Saddak Danışmanlık
Saddak Psikoloji
Saddak Beslenme
Saddak Web
Bankalar ve Ödeme Bankalar ve Ödeme