Online Danışmanlık

Online Danışmanlık nedir?

Online Danışmanlığı kısaca tanımlayacak olursak; Danışanın, danışmanlık süreci boyunca hizmet alacağı kurum veya kuruluşa gitmesine gerek kalmaksızın, danışma sürecinin iletişim araçlarıyla gerçekleştirilmesidir.

Online danışmanlık hizmeti, psikolojik danışmanlık ve beslenme danışmanlığı alanlarında verilmektedir.

Teknolojinin günümüzdeki önemi yadsınamayacak kadar fazladır. Kişiler, günlük hayatlarında yoğun bir koşuşturma içerisinde olmakta ve bu koşuşturma onlara çeşitli olumsuzluklar ile geri dönmektedir. Herkes hayatında birtakım sorunlar yaşasa da, önemli olan bu sorunlar ile başa çıkabilme yeteneğidir. Hayatın birçok noktasında kişiler kendilerini çaresiz ya da savunmasız hissedebilir ve bu noktada profesyonel bir desteğe ihtiyaç duyabilir. Psikolojik olarak kendisini iyileştirmeyen herkes, ileride çok daha ciddi problemler ile karşı karşıya kalacağını da bilmelidir.

Günlük hayatta yaşanan koşuşturma ve stres ile birlikte, kişilerde yalnızca psikolojik olarak değil biyolojik olarak da farklılıklar oluşabilir. Zaman konusunda yaşanan problemler, kişilerin hazır ve sağlıksız besinlere yönelmesine sebep olabilir. Üstelik bu yemeklerin tüketilmesinin ardından hareketsiz bir yaşamın da benimsenmesi, kişilerin hızlı bir şekilde kilo almasına zemin oluşturur. Bütün bunların zamansızlıktan ortaya çıkması, haliyle kişilerin diyetisyene gidecek zamanı bulamamasını da beraberinde getirmektedir. Oldukça can sıkıcı bir döngü haline gelen bu durum, online danışmanlık hizmetleri ile birlikte ortadan kalkmaktadır.

Beslenme danışmanlığı / Diyetisyen ve Psikolog Hizmet Alanlarında Online Hizmet Alabilirsiniz!

Online beslenme danışmanlığı / diyetisyen  hizmeti kapsamında, kişilerin biyolojik verilerine göre özel beslenme programları hazırlanmaktadır. Kişiler gün içerisinde akıllarına takılan herhangi bir soruyu da, danışmanına sorarak daha bilinçli bir yaşam sürebilme imkânına sahip olabilir.  Psikolojik danışmanlık hizmetlerine olan istek ve ihtiyacın günden güne artmaya devam etmesi ile birlikte, bu alanda da birbirinden farklı yenilikler söz konusu olmaktadır.

Online danışmanlık kavramı son yıllarda hayatımızın bir parçası haline gelmiş olup, oldukça fazla sayıda kişi tarafından da tercih edilmektedir. Bu hizmet ile birlikte yoğun bir hayatın koşturması içerisindeyken psikolojik danışmanlık merkezlerine gitmeye vakit bulamayan kişiler, istedikleri her yerden profesyonel yardım alabilme imkânına sahip olabilmektedir. Online psikolog hizmetleri kapsamında yetişkin terapisi, ergen ve çocuk terapisi ve aile terapisi gibi birbirinden farklı alanlarda hizmetler de bulunmaktadır.

 Kişilerin ihtiyaçlarının teknoloji ile harmanlanması sonucunda ortaya çıkan bir hizmet olan online danışmanlık, bireylerin zamandan tasarruf etmelerinin yanı sıra diğer birçok faydayı da beraberinde getirmektedir. Birçok kişi yaşadığı sorunu sözlü bir şekilde dile getirmekten utanabilir. Online danışmanlık, bu noktada kişilerin kendilerini çok daha rahat ve şeffaf bir şekilde ifade edebilmelerine olanak tanır. Bunların yanı sıra danışmanlık almak istediği kurumun yaşadığı şehirde olmaması gibi engeller de, online danışmanlık hizmetleri ile ortadan kalkmaktadır.

Günümüzde birçok psikolojik danışmanlık firması da, online danışmanlık hizmetini danışanlarına sunmaya başlamıştır. Kısa sürede alınan seanslar ile birlikte kişiler zaman kaybı yaşamadan bu hizmetlerden faydalanabilme imkânına sahip olabilir. Seansların süresi ve gidişatı, uzman kişiler tarafından belirlenir. Böylelikle kişilerin yaşadıkları sorunların ortadan kalkması ve hayatlarına çok daha sağlıklı bir ruh hali ile devam edebilmesi sağlanabilir.

Neden Online Danışmanlık? Ne Gibi Artıları var?

Kişiler; yüz yüze olmak istememe, kuruma gitmeye vakit bulamama, hizmet alacağı kurumun bulunduğu şehirde yaşamama, farklı ülkede yaşadığı için dil veya kültür sıkıntıları nedeniyle ihtiyaç duyduğu danışmanlık hizmetini bulunduğu ülkede alamama gibi gerekçelerle online danışmanlık hizmeti ayrıcalığından yararlanabilmektedir. Ayrıca kişilere seans ücretleri ve ulaşım konusunda avantaj sağladığı için, son yıllarda online danışmanlık hizmetlerine talep artmıştır.

Online danışmanlık hizmeti alırken dikkat edilmesi gereken en önemli husus, danışmanlık hizmetinin alanında uzmanlaşmış psikolog veya diyetisyenlerden alınmasıdır.

Saddak Psikolojik Danışmanlık  ve Psikolog Hizmetleri / Mersin

 

Paylaş:

Etiketler

online danışmanlıkmersin online danışmanlıkmersin danışmanlıkonline diyetisyenonline psikolog

Hesaplamalar

BKI (BMI) Nedir? Nasıl Hesaplanır?

BKI(BMI) bir diğer ifade ile beden kitle indeksi, kişilerin sahip oldukları boy uzunluğu ile kilolarının orantılı olup olmadığını ifade eder. Bu hesaplamada genellikle cinsiyet çok önemli bir faktör olmaz iken, kişilerin boy uzunluklarını doğru bir şekilde bilmeleri son derece önemlidir.

İdeal Kilo Hesaplama Cetveli

İdeal kilo, yalnızca fit bir vücuda sahip olmak için değil aynı zamanda iç organların fonksiyonlarını sorunsuz bir şekilde yerine getirebilmesi açısından da oldukça önemlidir. İdeal kilo, kişilerin birtakım verilerini kullanarak ulaşması gereken maksimum kiloyu temsil eder.

İdeal Bel ve Kalça Oranı Hesaplama

Bel ve kalça oranının kadınlarda 0,8, erkeklerde ise 1,0 değerinden yüksek olmaması gerekir. Bu değerlerin üzerinde olması durumunda ise, profesyonel bir destek alarak sağlıklı beden ölçülerine ve kiloya ulaşılması hedeflenmelidir. Ölçümler sonrasında elde edilen değerlerin oranına göre istenilen sonuçlara ulaşılır.

Günlük Kalori Miktarı Hesaplama

Günlük alınması gereken enerji miktarından daha az miktarda enerji alınması, kişilerin gün içerisinde halsiz ve bitkin düşmesine sebep olabilir. Genellikle daha az kalori alınması durumunda daha hızlı kilo verilebilir gibi bir düşünce olsa da, bu durum son derece yanlıştır.

Bazal Metabolizma Nedir? Nasıl Hesaplanır?

Bazal metabolizma; kişinin 12 saat aç kalması sonucunda, dinlenme anına geçtiği ilk anda vücut fonksiyonlarını devam ettirebilmesi için gereken enerjiyi ifade eder.

Kalori IQ’nuz kaç?

Sizin için hazırladığımız kalori testi ile kalori IQ’nuz kaç hemen öğrenin. Kalori IQ’nuz kaç öğrenmek için hemen testi çözmeye başlayın!

Markalarımız

Saddak TV
Saddak Haber
Saddak Medya
Saddak Medikal
Saddak Organik
Saddak Dergi
Saddak Danışmanlık
Saddak Psikoloji
Saddak Beslenme
Saddak Web
Bankalar ve Ödeme Bankalar ve Ödeme