Psikolog Desteği!

Mersin de Psikolog Desteği

Bir psikolog tam olarak hayatınıza nasıl katkı sağlayacak? Bu katkıdan faydalanma konusunda aracılık eden süreç ne olabilir? Bu soru işaretleri, sorunlarınızı çözümleyemez durumda olsanız da aklınızı karıştırıyor olabilir.

Gün geçtikçe yoğunlaşarak baş edilemez stres kaynaklarına dönüşen gündelik yaşam sorunlarıyla, travmatize edici yaşantılarla, hayatınızı ciddi biçimde değiştirecek bir karar alma mecburiyeti ya da saklı kalmış acı gerçeklerle yüzleşmek zorunda kalabilirsiniz.

Bir psikolog, hayatınızın bu dönüm noktalarında görmekte güçlük çektiğiniz çözüm yollarını size sunan ve güçlü yönlerinizi keşfetmenizi sağlayarak baş etme becerilerinizi artırmanıza destek olan profesyoneldir.

Mersin sınırları içinde “ihtiyaç duyduğun an” ulaşabileceğin psikolog desteği ile Saddak yanında…

Saddak Psikolojik Danışmanlık / Mersin

 

Paylaş:

Etiketler

mersin psikologpsikologpsikolog desteğipsikolog mersin

Hesaplamalar

BKI (BMI) Nedir? Nasıl Hesaplanır?

BKI(BMI) bir diğer ifade ile beden kitle indeksi, kişilerin sahip oldukları boy uzunluğu ile kilolarının orantılı olup olmadığını ifade eder. Bu hesaplamada genellikle cinsiyet çok önemli bir faktör olmaz iken, kişilerin boy uzunluklarını doğru bir şekilde bilmeleri son derece önemlidir.

İdeal Kilo Hesaplama Cetveli

İdeal kilo, yalnızca fit bir vücuda sahip olmak için değil aynı zamanda iç organların fonksiyonlarını sorunsuz bir şekilde yerine getirebilmesi açısından da oldukça önemlidir. İdeal kilo, kişilerin birtakım verilerini kullanarak ulaşması gereken maksimum kiloyu temsil eder.

İdeal Bel ve Kalça Oranı Hesaplama

Bel ve kalça oranının kadınlarda 0,8, erkeklerde ise 1,0 değerinden yüksek olmaması gerekir. Bu değerlerin üzerinde olması durumunda ise, profesyonel bir destek alarak sağlıklı beden ölçülerine ve kiloya ulaşılması hedeflenmelidir. Ölçümler sonrasında elde edilen değerlerin oranına göre istenilen sonuçlara ulaşılır.

Günlük Kalori Miktarı Hesaplama

Günlük alınması gereken enerji miktarından daha az miktarda enerji alınması, kişilerin gün içerisinde halsiz ve bitkin düşmesine sebep olabilir. Genellikle daha az kalori alınması durumunda daha hızlı kilo verilebilir gibi bir düşünce olsa da, bu durum son derece yanlıştır.

Bazal Metabolizma Nedir? Nasıl Hesaplanır?

Bazal metabolizma; kişinin 12 saat aç kalması sonucunda, dinlenme anına geçtiği ilk anda vücut fonksiyonlarını devam ettirebilmesi için gereken enerjiyi ifade eder.

Kalori IQ’nuz kaç?

Sizin için hazırladığımız kalori testi ile kalori IQ’nuz kaç hemen öğrenin. Kalori IQ’nuz kaç öğrenmek için hemen testi çözmeye başlayın!

Markalarımız

Saddak TV
Saddak Haber
Saddak Medya
Saddak Medikal
Saddak Organik
Saddak Dergi
Saddak Danışmanlık
Saddak Psikoloji
Saddak Beslenme
Saddak Web
Bankalar ve Ödeme Bankalar ve Ödeme