Aile Terapisi ve Evlilik Terapisi

Aile Terapisi ve Evlilik Terapisi;

Toplumsal kurumun en temel yapı taşı birey değil, ailedir. Çiftlerin uyumlu birlikteliği ile kurulacak her yeni aile, kültürel değerlerine bağlı, huzurlu ve güvenli bir toplumun temellerini atacaktır. Bu nedenle en temel düzeyde eşlerin birlikteliği oldukça önemlidir.

Bir aile kurmak adına evlilik yolunda ilerleyen çiftlerin ilişkiye bağlılıkları hakkında soru işaretleri taşıyor olmaları da sürecin bir parçasıdır. Evliliğe adım atmadan önce bu birlikteliğin gerektirdiği güvenin sağlanması güçleşebilir. Birbirine inanan çiftlerin desteğe ihtiyaç duymaları halinde profesyonel yardım almalarının önemi tartışmasızdır.

Evlilikle birlikte ortaya çıkabilecek ilişki çatışmaları, eşlerden birinin ya da ikisinin birden ilişkiden doyum alamamaları, çiftlerin bağlanma sorunu yaşıyor olmaları halinde hayattan tat alma düzeyi giderek düşecektir.

Aile bireysel özgürlük alanıdır. Bireyin kendini en doğal haliyle ifade edebileceği, güvende hissedebileceği ve duygusal doyum sağlayabileceği yuva, ailesinin olduğu yerdir.

Bireysel olarak kendimizi keşfettiğimiz, kimliğimizi belirlediğimiz ve sosyalleşme yeteneğimizi, iletişim becerilerimizi kavradığımız aile yapısının bozulması tüm hayatımızı etkiler.

Aile üyeleri arasındaki iletişim sorunları, duygusal yoksunluk hissetme, çözümlenemeyen ve tekrarlayan çatışmalar aile sürecini zedeler. Yaşam kalitesini artırmak, olası çatışmaları önlemek, üyeler arasındaki bağlılığı artırmak isteyen tüm aile üyeleri, profesyonel aile ve evlilik terapisi danışmanlık hizmetimizden yararlanabilir.

 

Saddak Aile ve Evlilik Terapisi Hizmetleri / Mersin

 

Paylaş:

Etiketler

Aile ve Evlilik Terapisiaile terapisievlilik terapisi

Hesaplamalar

BKI (BMI) Nedir? Nasıl Hesaplanır?

BKI(BMI) bir diğer ifade ile beden kitle indeksi, kişilerin sahip oldukları boy uzunluğu ile kilolarının orantılı olup olmadığını ifade eder. Bu hesaplamada genellikle cinsiyet çok önemli bir faktör olmaz iken, kişilerin boy uzunluklarını doğru bir şekilde bilmeleri son derece önemlidir.

İdeal Kilo Hesaplama Cetveli

İdeal kilo, yalnızca fit bir vücuda sahip olmak için değil aynı zamanda iç organların fonksiyonlarını sorunsuz bir şekilde yerine getirebilmesi açısından da oldukça önemlidir. İdeal kilo, kişilerin birtakım verilerini kullanarak ulaşması gereken maksimum kiloyu temsil eder.

İdeal Bel ve Kalça Oranı Hesaplama

Bel ve kalça oranının kadınlarda 0,8, erkeklerde ise 1,0 değerinden yüksek olmaması gerekir. Bu değerlerin üzerinde olması durumunda ise, profesyonel bir destek alarak sağlıklı beden ölçülerine ve kiloya ulaşılması hedeflenmelidir. Ölçümler sonrasında elde edilen değerlerin oranına göre istenilen sonuçlara ulaşılır.

Günlük Kalori Miktarı Hesaplama

Günlük alınması gereken enerji miktarından daha az miktarda enerji alınması, kişilerin gün içerisinde halsiz ve bitkin düşmesine sebep olabilir. Genellikle daha az kalori alınması durumunda daha hızlı kilo verilebilir gibi bir düşünce olsa da, bu durum son derece yanlıştır.

Bazal Metabolizma Nedir? Nasıl Hesaplanır?

Bazal metabolizma; kişinin 12 saat aç kalması sonucunda, dinlenme anına geçtiği ilk anda vücut fonksiyonlarını devam ettirebilmesi için gereken enerjiyi ifade eder.

Kalori IQ’nuz kaç?

Sizin için hazırladığımız kalori testi ile kalori IQ’nuz kaç hemen öğrenin. Kalori IQ’nuz kaç öğrenmek için hemen testi çözmeye başlayın!

Markalarımız

Saddak TV
Saddak Haber
Saddak Medya
Saddak Medikal
Saddak Organik
Saddak Dergi
Saddak Danışmanlık
Saddak Psikoloji
Saddak Beslenme
Saddak Web
Bankalar ve Ödeme Bankalar ve Ödeme