Bireysel Danışmanlık

Bireysel danışmanlık ;

Günlük hayatın yoruculuğu, gelecek kaygısı, iş/okul stresi ve bu gibi faktörler, kişilerin hayatları üzerinde olumsuz etkilere sebep olmaktadır. Sürekli olarak stres altında olan kişilerde birtakım psikolojik sorunlar meydana gelmektedir. Yaşanan bu sorunlara karşı ise muhakkak ki bir uzman desteği alınmalıdır. Günümüzde artık psikolojik danışmanlık birimleri oldukça büyük bir ilgi görmekte ve kişiler bu aldıkları hizmetlerin ardından kendilerini çok daha mutlu hissedebilmektedir.

Yaşadığı problemler ile başa çıkamayan kişiler, kendilerine yardım edebilmesi için psikolojik danışmanlık birimlerinden destek almaya devam etmektedir. Tam da bu noktada ortaya çıkan bireysel danışmanlık, kişilerin uzman kişiler ile birebir olacak şekilde destek almalarını ifade etmektedir. Bu gibi destekler, kişilerin hayatlarındaki sorunların kalıcı olmasını engellemektedir. Bunu yaparken de sorunun asıl kaynağının bulunması bir hayli büyük bir önem teşkil etmektedir.

Bireysel danışmanlık kişilerin kendi iç dünyalarını keşfetmeleri konusunda da oldukça etkilidir!

Bireysel danışmanlık, kişilerin kendi iç dünyalarını keşfetmeleri konusunda da oldukça etkilidir. Günümüzde birçok kişi herhangi bir psikolojik sorun yaşamamasına karşın kişisel farkındalığını ortaya çıkarabilmek amacı ile de bu hizmetlerden faydalanmak istemektedir. Bu sayede, günlük yaşamda karşılaşılan problemlere karşı çözüm odaklı olma yeteneğine sahip olunabilmektedir.

Kişilerin ileriki hayatlarında daha pozitif ve doyuma ulaşmış bir hayat yaşayabilmelerini sağlarken, aynı zamanda geçmiş zamanlarda yaşadığı travmaya sebep olan olaylar da ele alınmaktadır. Cinsel taciz, obsesif kompulsif bozukluk, korku ve bu gibi travma yaratan olaylar karşısında bireysel danışmanlık hizmetinden faydalanmak son derece büyük bir öneme sahip olmaktadır.

Eski zamanlarda psikolojik danışmanlık hizmetlerinden faydalanmak isteyen kişilerde büyük bir çekinme hali söz konusu idi. Fakat günümüzde artık bireysel danışmanlık oldukça gerekli bir hal almış ve kişilerin hayatlarını çok daha kaliteli geçirebilmeleri adına bir zorunluluk haline gelmiştir.

Bireysel danışmanlık hangi alanları kapsar?

  1. Sosyal anksiyete bozukluğu
  2. Yaygın anksiyete bozukluğu
  3. Panik atak
  4. Öfke kontrolü
  5. Travma sonrası stres bozukluğu
  6. Erişkin dikkat eksikliği ve hiperaktivite
  7. Yeme bozuklukları
  8. Uyku bozuklukları

Saddak Bireysel Danışmanlık Hizmeti / Mersin

Paylaş:

Etiketler

bireysel danışmanlıkdanışmanlık hizmetimersin bireysel danışmanlıkmersin danışmanlık firması

Hesaplamalar

BKI (BMI) Nedir? Nasıl Hesaplanır?

BKI(BMI) bir diğer ifade ile beden kitle indeksi, kişilerin sahip oldukları boy uzunluğu ile kilolarının orantılı olup olmadığını ifade eder. Bu hesaplamada genellikle cinsiyet çok önemli bir faktör olmaz iken, kişilerin boy uzunluklarını doğru bir şekilde bilmeleri son derece önemlidir.

İdeal Kilo Hesaplama Cetveli

İdeal kilo, yalnızca fit bir vücuda sahip olmak için değil aynı zamanda iç organların fonksiyonlarını sorunsuz bir şekilde yerine getirebilmesi açısından da oldukça önemlidir. İdeal kilo, kişilerin birtakım verilerini kullanarak ulaşması gereken maksimum kiloyu temsil eder.

İdeal Bel ve Kalça Oranı Hesaplama

Bel ve kalça oranının kadınlarda 0,8, erkeklerde ise 1,0 değerinden yüksek olmaması gerekir. Bu değerlerin üzerinde olması durumunda ise, profesyonel bir destek alarak sağlıklı beden ölçülerine ve kiloya ulaşılması hedeflenmelidir. Ölçümler sonrasında elde edilen değerlerin oranına göre istenilen sonuçlara ulaşılır.

Günlük Kalori Miktarı Hesaplama

Günlük alınması gereken enerji miktarından daha az miktarda enerji alınması, kişilerin gün içerisinde halsiz ve bitkin düşmesine sebep olabilir. Genellikle daha az kalori alınması durumunda daha hızlı kilo verilebilir gibi bir düşünce olsa da, bu durum son derece yanlıştır.

Bazal Metabolizma Nedir? Nasıl Hesaplanır?

Bazal metabolizma; kişinin 12 saat aç kalması sonucunda, dinlenme anına geçtiği ilk anda vücut fonksiyonlarını devam ettirebilmesi için gereken enerjiyi ifade eder.

Kalori IQ’nuz kaç?

Sizin için hazırladığımız kalori testi ile kalori IQ’nuz kaç hemen öğrenin. Kalori IQ’nuz kaç öğrenmek için hemen testi çözmeye başlayın!

Markalarımız

Saddak TV
Saddak Haber
Saddak Medya
Saddak Medikal
Saddak Organik
Saddak Dergi
Saddak Danışmanlık
Saddak Psikoloji
Saddak Beslenme
Saddak Web
Bankalar ve Ödeme Bankalar ve Ödeme