Cinsel Terapi ve Seans Ücretleri

Cinsellik, toplumumuzda büyük bir tabu olarak algılansa da, hayatın sürdürülebilmesi için gereklidir. Cinsel hayatında problem yaşayan çiftlerin, ilişkilerinde diğer problemlerin de meydana gelmesine sebep olabilmektedir. Yaşanan cinsel sorunlar, yaşanılan toplumlara göre de değişkenlik gösterebilmektedir. Türkiye’de kadınlarda cinsel isteksizlik ve vajinismus son derece yaygın bir şekilde görülürken, erkeklerde ise daha çok sertleşme sorunu ve erken boşalma problemleri görülmektedir.

Cinsel terapi, çiftler arasında yaşanan problemin aşılamadığı durumlarda oldukça büyük bir ihtiyaç haline gelmektedir. Cinsel terapide uygulanan teknikler, hem çiftlerin yaşadıkları problemlere hem de terapistin deneyimlerine göre değişkenlik gösterebilmektedir. Genellikle kişilerin hem bireysel olarak hem de eşleri ile birlikte yapmaları gereken ev ödevleri verilmektedir. Bu ödevler içerisinde cinsel birleşmeyi sağlayacak tekniklerin yanı sıra uyarılma noktalarının keşfi, çiftlerin birbirine masaj yapması ve mastürbasyon gibi uygulamalar yer almaktadır. Verilen bu ödevlerde alınan yol ve uygulanan her türlü aşama kayıt alına alınmalıdır. Terapistin bu aşamaları kontrol etmesi ile birlikte terapi sürecinde uygulanacak olan yöntemlerde değişikliğe gidilebilir. Vajinanın kasılmasının aşamalı bir şekilde ortadan kaldırılması, erken boşalma problemine sebep olan faktörler ve bu gibi cinsel sorunlar da yine terapistler tarafından verilen ev ödevleri ile çözülebilir.

Sorunlu evliliklerde, bir zaman sonra cinsel problemler de meydana gelebilmektedir. Yapılan araştırmalar, özellikle de uzun süre evli kalan kişilerde cinsel terapi ihtiyacının daha fazla olduğunu ortaya çıkarmaktadır. Aynı zamanda bilgi eksikliği ve eğitimsizlik gibi faktörler de, cinselliğe bakış açısını tetiklediği için ileride yaşanabilecek cinsel sorunların zeminini oluşturmaktadır.

Çiftlerin tek başına yaşadığı cinsel problemlerde genellikle bireysel bir terapi uygulanırken, çiftlerin cinsel hayatlarında karşılıklı olarak problem yaşaması halinde çift terapisi uygulanabilmektedir. Halk arasında cinsellik pek fazla konuşulmadığı için kişiler yaşadıkları sorunların farkına varamayabilir. Cinsel hayatlarından memnuniyet duymayan ya da bir sorun olduğunu düşünen kişilerin, çekinmeden ve utanmadan bir terapist ile iletişime geçmesi önerilmektedir.

Cinsel terapi seans ücretleri seans bazında 100 TL ile 200 TL arasında değişmektedir. Güncel fiyatlandırma için iletişime geçebilirsiniz.

 

Saddak Psikolojik Danışmanlık / Mersin

 

Paylaş:

Etiketler

cinsel terapi ücretlericinsel terapicinsel terapi seans ücretlerimersin cinsel terapi

Hesaplamalar

BKI (BMI) Nedir? Nasıl Hesaplanır?

BKI(BMI) bir diğer ifade ile beden kitle indeksi, kişilerin sahip oldukları boy uzunluğu ile kilolarının orantılı olup olmadığını ifade eder. Bu hesaplamada genellikle cinsiyet çok önemli bir faktör olmaz iken, kişilerin boy uzunluklarını doğru bir şekilde bilmeleri son derece önemlidir.

İdeal Kilo Hesaplama Cetveli

İdeal kilo, yalnızca fit bir vücuda sahip olmak için değil aynı zamanda iç organların fonksiyonlarını sorunsuz bir şekilde yerine getirebilmesi açısından da oldukça önemlidir. İdeal kilo, kişilerin birtakım verilerini kullanarak ulaşması gereken maksimum kiloyu temsil eder.

İdeal Bel ve Kalça Oranı Hesaplama

Bel ve kalça oranının kadınlarda 0,8, erkeklerde ise 1,0 değerinden yüksek olmaması gerekir. Bu değerlerin üzerinde olması durumunda ise, profesyonel bir destek alarak sağlıklı beden ölçülerine ve kiloya ulaşılması hedeflenmelidir. Ölçümler sonrasında elde edilen değerlerin oranına göre istenilen sonuçlara ulaşılır.

Günlük Kalori Miktarı Hesaplama

Günlük alınması gereken enerji miktarından daha az miktarda enerji alınması, kişilerin gün içerisinde halsiz ve bitkin düşmesine sebep olabilir. Genellikle daha az kalori alınması durumunda daha hızlı kilo verilebilir gibi bir düşünce olsa da, bu durum son derece yanlıştır.

Bazal Metabolizma Nedir? Nasıl Hesaplanır?

Bazal metabolizma; kişinin 12 saat aç kalması sonucunda, dinlenme anına geçtiği ilk anda vücut fonksiyonlarını devam ettirebilmesi için gereken enerjiyi ifade eder.

Kalori IQ’nuz kaç?

Sizin için hazırladığımız kalori testi ile kalori IQ’nuz kaç hemen öğrenin. Kalori IQ’nuz kaç öğrenmek için hemen testi çözmeye başlayın!

Markalarımız

Saddak TV
Saddak Haber
Saddak Medya
Saddak Medikal
Saddak Organik
Saddak Dergi
Saddak Danışmanlık
Saddak Psikoloji
Saddak Beslenme
Saddak Web
Bankalar ve Ödeme Bankalar ve Ödeme