Diyetisyen Seansları ve Ücretleri

Diyetisyen Seansları ve Ücretleri

Eski zamanlarda güzel bir fiziksel görünüme sahip olmak yalnızca kadınlar tarafından arzulanmaktaydı. Fakat günümüzde bu durum oldukça değişmiş olup erkekler tarafından da artık güzel bir dış görünüme sahip olunmak istenmektedir. Kişilerin özgüvenleri ile birebir bağlantılı olmaya başlayan dış görünüm, kişilerin sosyal hayatlarını ciddi ölçüde etkilemektedir. Yapılan şok diyetler ya da üstün körü hazırlanmış diyet listeleri, kısa vadede kilo vermeyi sağlasa da uzun vadede çok daha ciddi sağlık problemlerine sebep olabilmektedir.

Beslenme danışmanlığı, kişilerin sağlıklı bir vücuda sahip olmalarını sağlarken aynı zamanda dış görünümlerinde de bir iyileştirmeyi sağlamaktadır. Diyetisyenler tarafından verilen hizmetlerin genellikle kilo verme üzerine kurulu olduğu düşünülse de, kilo almak isteyen kişi sayısı da bir hayli fazladır. Diyetisyenler özet olarak, kişilerin hem psikolojik hem de sağlık açısından istedikleri vücut görünümüne sahip olmalarını amaçlamaktadır.  Kişilerin metabolizma hızları, günlük olarak ihtiyaç duydukları enerji miktarı ve yaşam şekilleri birbirinden farklı olabilmektedir. SADDAK beslenme danışmanlığı olarak, danışanlarımıza özel olarak hazırladığımız beslenme programları ile birlikte danışanlarımızın isteklerini yerine getirmeye devam etmekteyiz.

Spor yapmak, birçok kişinin hayatının merkezinde yer almaktadır. Aktif bir spor hayatına sahip olan kişilerin beslenme düzenleri de, diğer kişilere nazaran daha farklıdır. Bu gibi sebeplerden dolayı da spor yapan kişilerin beslenme programları büyük bir itina ile hazırlanmalıdır. Bu beslenme programının hazırlanmasında, yapılan sporun çeşidi ve kişinin biyolojik verileri de muhakkak göz önünde bulundurulmalıdır. Sağlıklı bir hayat sürmek isteyen kişiler, kilo vermenin yanı sıra vücuduna farklı yollar ile aldıkları toksik maddelerden arındırmak istemektedir. Düzenli bir şekilde yapılan bu arındırmalar, kilo verme sürecinde olan kişiler için yardımcı rolünü de üstlenmektedir.

SADDAK beslenme danışmanlığı birimimizde, bütün bunların yanı sıra aynı zamanda gebelik döneminde beslenme, emzirme döneminde beslenme, kronik hastalıklarda beslenme ve anne-çocuk beslenmesi konularında da hizmetler verilmektedir. Danışanlarımızın bu gibi hizmetlerden faydalanmak istemesi karşılığında Diyetisyen seans ve ücretleri 100TL ile 200 TL arasında değişmektedir. Aynı zamanda Türkiye’nin hemen her köşesindeki kişilere de ulaşabilmek adına online beslenme danışmanlığı hizmetlerimiz de mevcuttur.

 

Saddak Psikolojik Danışmanlık / Mersin

 

Paylaş:

Etiketler

diyetisyen ücretleridiyetisyen fiyatlarımersin beslenme danışmanlığıbeslenme danışmanlığıdiyetisyen seans ücretlerionline beslenme danışmanlığı

Hesaplamalar

BKI (BMI) Nedir? Nasıl Hesaplanır?

BKI(BMI) bir diğer ifade ile beden kitle indeksi, kişilerin sahip oldukları boy uzunluğu ile kilolarının orantılı olup olmadığını ifade eder. Bu hesaplamada genellikle cinsiyet çok önemli bir faktör olmaz iken, kişilerin boy uzunluklarını doğru bir şekilde bilmeleri son derece önemlidir.

İdeal Kilo Hesaplama Cetveli

İdeal kilo, yalnızca fit bir vücuda sahip olmak için değil aynı zamanda iç organların fonksiyonlarını sorunsuz bir şekilde yerine getirebilmesi açısından da oldukça önemlidir. İdeal kilo, kişilerin birtakım verilerini kullanarak ulaşması gereken maksimum kiloyu temsil eder.

İdeal Bel ve Kalça Oranı Hesaplama

Bel ve kalça oranının kadınlarda 0,8, erkeklerde ise 1,0 değerinden yüksek olmaması gerekir. Bu değerlerin üzerinde olması durumunda ise, profesyonel bir destek alarak sağlıklı beden ölçülerine ve kiloya ulaşılması hedeflenmelidir. Ölçümler sonrasında elde edilen değerlerin oranına göre istenilen sonuçlara ulaşılır.

Günlük Kalori Miktarı Hesaplama

Günlük alınması gereken enerji miktarından daha az miktarda enerji alınması, kişilerin gün içerisinde halsiz ve bitkin düşmesine sebep olabilir. Genellikle daha az kalori alınması durumunda daha hızlı kilo verilebilir gibi bir düşünce olsa da, bu durum son derece yanlıştır.

Bazal Metabolizma Nedir? Nasıl Hesaplanır?

Bazal metabolizma; kişinin 12 saat aç kalması sonucunda, dinlenme anına geçtiği ilk anda vücut fonksiyonlarını devam ettirebilmesi için gereken enerjiyi ifade eder.

Kalori IQ’nuz kaç?

Sizin için hazırladığımız kalori testi ile kalori IQ’nuz kaç hemen öğrenin. Kalori IQ’nuz kaç öğrenmek için hemen testi çözmeye başlayın!

Markalarımız

Saddak TV
Saddak Haber
Saddak Medya
Saddak Medikal
Saddak Organik
Saddak Dergi
Saddak Danışmanlık
Saddak Psikoloji
Saddak Beslenme
Saddak Web
Bankalar ve Ödeme Bankalar ve Ödeme