Online Terapi Nedir? Online Terapiden Kimler Faydalanabilir?

Online Terapi Nedir? Online Terapiden Kimler Faydalanabilir?

Online Terapi;

Günlük hayatın koşturması, yoğun bir stres ortamında çalışma ve bu gibi faktörler kişilerin hayat kalitelerini düşürme konusunda oldukça etkilidir. Daha mutlu bir yaşam sürmek belki de hemen herkesin en büyük hayali iken, bu durum her zaman geçerli olmayabiliyor. Yaşanılan sorunlar karşısında ne yapacağını bilememe ve dolayısıyla kendisini çaresiz hissetme, kişilerin sıklıkla karşılaştığı problemlerdir. İşte tam da bu noktada, profesyonel bir kişiden destek almak oldukça büyük bir ihtiyaç haline gelebilir.

Herhangi bir sebepten dolayı yaşanan bir problemi ya da kişinin kendi iç dünyasında yaşadığı bir sorunu çözmesi, bazen içinden çıkılmaz bir hal alabilir. Terapistler, kişilerin yaşadıkları problemlerin çözümüne profesyonel bir şekilde yaklaşmakta olup, danışanlarının daha kaliteli bir yaşam sürebilmeleri için çeşitli çalışmalar yaparlar. Son yıllarda terapistlere olan ihtiyaç giderek artsa da, kişilerin terapistler ile görüşecek vakitlerinin giderek azalması da beraberinde gelmektedir. Gün içerisinde kalan zamanın ihtiyaçları karşılamadığı durumlarda online hizmetler devreye girmekte ve kişilerin yaşadıkları bu problemi etkili bir şekilde ortadan kaldırmakta.

Neden Online Terapi?

Online terapi, kişilerin bir psikolog ile yüz yüze görüşmeye vaktinin olmadığı fakat bir psikolog desteğine de ihtiyaç duyduğu durumlarda kişilerin herhangi bir mekâna bağlı kalmaksızın dilediği konuda hizmet alabilmesi sağlanmaktadır. Yaşanılan problemin herhangi bir kişiye yüz yüze anlatmak, kişiler için sıkıntı yaratabilir. Fakat online terapide, terapist ile danışanın yüz yüze olmaması gibi durumlarından dolayı kişiler çok daha rahat bir şekilde problemlerini dile getirebilmektedir. Kişinin problemi ve ihtiyacına göre terapi süresi psikologlar tarafından belirlenmektedir. E-mail, anlık mesajlaşma, video konferans ve bu gibi kaynaklar kullanılarak iletişime geçilir. Online terapi, son yıllarda oldukça yoğun bir ilgi görse de, kişilerin bu kapsamda dikkat etmesi gereken birtakım hususlar yer almaktadır. Bu konuda güvenilir ve deneyimli olan psikologlar ile iletişime geçmek gerekir.

 

Saddak Psikolojik Danışmanlık / Mersin

               

 

Paylaş:

Etiketler

online terapionline terapi nedironline terapiden kimler faydalanabilir

Hesaplamalar

BKI (BMI) Nedir? Nasıl Hesaplanır?

BKI(BMI) bir diğer ifade ile beden kitle indeksi, kişilerin sahip oldukları boy uzunluğu ile kilolarının orantılı olup olmadığını ifade eder. Bu hesaplamada genellikle cinsiyet çok önemli bir faktör olmaz iken, kişilerin boy uzunluklarını doğru bir şekilde bilmeleri son derece önemlidir.

İdeal Kilo Hesaplama Cetveli

İdeal kilo, yalnızca fit bir vücuda sahip olmak için değil aynı zamanda iç organların fonksiyonlarını sorunsuz bir şekilde yerine getirebilmesi açısından da oldukça önemlidir. İdeal kilo, kişilerin birtakım verilerini kullanarak ulaşması gereken maksimum kiloyu temsil eder.

İdeal Bel ve Kalça Oranı Hesaplama

Bel ve kalça oranının kadınlarda 0,8, erkeklerde ise 1,0 değerinden yüksek olmaması gerekir. Bu değerlerin üzerinde olması durumunda ise, profesyonel bir destek alarak sağlıklı beden ölçülerine ve kiloya ulaşılması hedeflenmelidir. Ölçümler sonrasında elde edilen değerlerin oranına göre istenilen sonuçlara ulaşılır.

Günlük Kalori Miktarı Hesaplama

Günlük alınması gereken enerji miktarından daha az miktarda enerji alınması, kişilerin gün içerisinde halsiz ve bitkin düşmesine sebep olabilir. Genellikle daha az kalori alınması durumunda daha hızlı kilo verilebilir gibi bir düşünce olsa da, bu durum son derece yanlıştır.

Bazal Metabolizma Nedir? Nasıl Hesaplanır?

Bazal metabolizma; kişinin 12 saat aç kalması sonucunda, dinlenme anına geçtiği ilk anda vücut fonksiyonlarını devam ettirebilmesi için gereken enerjiyi ifade eder.

Kalori IQ’nuz kaç?

Sizin için hazırladığımız kalori testi ile kalori IQ’nuz kaç hemen öğrenin. Kalori IQ’nuz kaç öğrenmek için hemen testi çözmeye başlayın!

Markalarımız

Saddak TV
Saddak Haber
Saddak Medya
Saddak Medikal
Saddak Organik
Saddak Dergi
Saddak Danışmanlık
Saddak Psikoloji
Saddak Beslenme
Saddak Web
Bankalar ve Ödeme Bankalar ve Ödeme