Online Beslenme Danışmanlığı ( Diyetisyenlik ) Hizmeti
 
Online beslenme danışmanlığı, kilo problemi yaşayan ve herhangi bir mekâna ya da zamana bağlı olmadan, bir uzman yardımı ile yaşadığı problemlerden arınmak isteyen kişilere yönelik hazırlanan bir hizmettir. Günümüzde teknolojinin giderek yaygınlaşması ile birlikte bu gibi hizmetlere olan ilgi ve ihtiyaç da giderek artmaya devam etmektedir. 
 
Yaşam koşullarının giderek yoğunlaşması, kişilerin dinlenmeye dahi vakit bulamaması ile birlikte farklı ihtiyaçlar da ortaya çıkmaktadır. Yoğun bir çalışma hayatı içerisinde olan bireyler, kilo alma ya da kilo verme gibi isteklerini karşılayabilmek için büyük uğraşlar içerisine girmektedir. Uzman desteğine ihtiyaç duyan fakat birçok sebepten dolayı yüz yüze görüşecek vakti bulamayan kişiler için online beslenme danışmanlığı ( diyetisyenlik ) son derece avantajlı bir hizmet olmaktadır. 

Online Diyetisyenlik Hizmetimiz ile Zaman Kaybı Yaşamadan İdeal Kilonuza Kavuşun!

Fazla kilolarından kurtulmak ya da ideal kilosuna ulaşabilmek için kilo almak isteyen kişilerin,  bu süreçte sağlıklı adımlar atabilmeleri için bir uzmandan yardım almaları oldukça önemlidir. Herkesin biyolojik yapısı birbirinden farklı olduğu için beslenme programlarının da kişiye özel olarak hazırlanması gerekmektedir.
 
Online beslenme danışmanlığı çalışmalarında, diyetisyenler tarafından birtakım testlerin yaptırılması istenmektedir. Genellikle kan tahlili istense de, birçok beslenme danışmanı farklı testleri de talep edebilir. Çıkan tahlil sonuçları ve kişilerin güncel kilo bilgileri göz önünde bulundurulur. Kişinin bazal metabolizma hızı ve günlük hareket miktarına göre, kişiye özel beslenme programları hazırlanır. Tıpkı bir diyetisyenin ofisine gider gibi belirli periyotlarda kontroller yapılır. Bütün bunların yanı sıra, kişilerin yüz yüze konuşamadığı her türlü konu da yine online beslenme danışmanlığı sayesinde çok daha kolay bir şekilde ifade edilebilir. 
 
Online diyetisyenlik, son yıllarda oldukça yoğun bir ilgi görmeye devam etmektedir. Her yaştan kişiye hitap eden bu online çalışma, kişilerin kendilerine zaman ayırmalarını da sağlamaktadır. Beslenme danışmanının verdiği beslenme programına uyan ve bunu hayatının merkezi haline getiren kişiler, diyet yapmaktan ziyade sağlıklı beslenme düşüncesini benimser. Bu durum da kişilerin hem psikolojik hem de biyolojik olarak kendilerini çok daha mutlu hissetmelerine olanak tanır.
 

Paylaş:

Etiketler

online beslenme danışmanlığıbeslenme danışmanlığımersin diyetisyenmersin eslenme danışmanlığıonline diyetisyenlik

Hesaplamalar

BKI (BMI) Nedir? Nasıl Hesaplanır?

BKI(BMI) bir diğer ifade ile beden kitle indeksi, kişilerin sahip oldukları boy uzunluğu ile kilolarının orantılı olup olmadığını ifade eder. Bu hesaplamada genellikle cinsiyet çok önemli bir faktör olmaz iken, kişilerin boy uzunluklarını doğru bir şekilde bilmeleri son derece önemlidir.

İdeal Kilo Hesaplama Cetveli

İdeal kilo, yalnızca fit bir vücuda sahip olmak için değil aynı zamanda iç organların fonksiyonlarını sorunsuz bir şekilde yerine getirebilmesi açısından da oldukça önemlidir. İdeal kilo, kişilerin birtakım verilerini kullanarak ulaşması gereken maksimum kiloyu temsil eder.

İdeal Bel ve Kalça Oranı Hesaplama

Bel ve kalça oranının kadınlarda 0,8, erkeklerde ise 1,0 değerinden yüksek olmaması gerekir. Bu değerlerin üzerinde olması durumunda ise, profesyonel bir destek alarak sağlıklı beden ölçülerine ve kiloya ulaşılması hedeflenmelidir. Ölçümler sonrasında elde edilen değerlerin oranına göre istenilen sonuçlara ulaşılır.

Günlük Kalori Miktarı Hesaplama

Günlük alınması gereken enerji miktarından daha az miktarda enerji alınması, kişilerin gün içerisinde halsiz ve bitkin düşmesine sebep olabilir. Genellikle daha az kalori alınması durumunda daha hızlı kilo verilebilir gibi bir düşünce olsa da, bu durum son derece yanlıştır.

Bazal Metabolizma Nedir? Nasıl Hesaplanır?

Bazal metabolizma; kişinin 12 saat aç kalması sonucunda, dinlenme anına geçtiği ilk anda vücut fonksiyonlarını devam ettirebilmesi için gereken enerjiyi ifade eder.

Kalori IQ’nuz kaç?

Sizin için hazırladığımız kalori testi ile kalori IQ’nuz kaç hemen öğrenin. Kalori IQ’nuz kaç öğrenmek için hemen testi çözmeye başlayın!

Markalarımız

Saddak TV
Saddak Haber
Saddak Medya
Saddak Medikal
Saddak Organik
Saddak Dergi
Saddak Danışmanlık
Saddak Psikoloji
Saddak Beslenme
Saddak Web
Bankalar ve Ödeme Bankalar ve Ödeme