Neden Online Diyetisyen Hizmeti?

Neden Online Beslenme Danışmanlığı Hizmeti?

                Ülkelerin gelişmeye başlaması ile birlikte internet kullanım oranı da giderek artmaya devam ediyor. Hayatın merkezi haline gelen internet, birbirinden farklı hizmetleri de bünyesinde barındırmakta. Online diyetisyen (beslenme danışmanlığı) hizmetleri de, oldukça fazla sayıda kişi tarafından sıklıkla kullanılan bir hizmet olmaya başlamıştır.

                Beslenme danışmanlığı, kişilerin sağlıklı bir şekilde ideal kilolarına ulaşmalarını sağlayan bir hizmettir. Son yıllarda birçok faktör kişilerin hızlı bir şekilde kilo almasına sebep olmaktadır. Zamana karşı adeta bir yarış içerisinde olan kişiler, diyetisyene gidecek vakti bulamamaktan bir hayli şikâyetçi. Kişilerin bu konuda yaşadığı problemlere karşı geliştirilen online diyetisyen hizmeti, ideal kilosuna ulaşmak isteyen fakat birçok sebepten dolayı diyetisyene gidemeyen kişiler için oldukça avantajlı bir seçenek olmaktadır. Online diyetisyen ile yüz yüze görüşme temelli diyetisyen hizmetleri arasında son derece büyük farklar söz konusudur.  Bu farklar en genel ifadeler ile şu şekildedir;

  1. Online diyetisyenlik hizmetlerinde zaman ve mekân kısıtlaması yoktur. Bu sayede kişiler diledikleri her an motivasyona ya da kontrole ihtiyaç duyduğunda diyetisyeni ile iletişime geçebilme imkânına sahip olabiliyor.
  2. Diyet yaparken özel bir akşam yemeği ya da arkadaş buluşması gibi durumlarda diyetin bozulma ihtimali çok daha yüksektir. Fakat online diyetisyen hizmeti sayesinde kişiler ihtiyaç duyduğu her an diyetisyeni ile iletişime geçebilir ve bu gibi zamanlar için birbirinden farklı alternatiflere sahip olabilir.
  3. İdeal kiloya sahip olmak, ömür boyu sürdürülebilir olmalıdır. Kişilerin ömür boyu diyet yapmaları ise beklenemez. Bu sebeple de sağlıklı yaşam ilkelerinin kolay ve keyifli bir şekilde hayatın içerisine entegre edilmesi gerekmektedir. Kişiler online diyetisyen imkânı ile yediklerinin fotoğrafını çekerek diyetisyenine gönderebilir ve böylelikle diyet boyunca nerede yanlış yaptığını diyetisyeni ile birlikte gözlemleyebilir.

Online diyetisyen (beslenme danışmanı) hizmetleri, her geçen gün çok daha fazla sayıda kişi tarafından tercih edilse de bu kapsamda dikkat edilmesi gereken çok sayıda husus vardır. Hizmet almak istediğiniz kişinin gerçekten alanında gerekli eğitimleri almış olmasına ve bu alanda deneyimli olduğuna muhakkak dikkat edin. Hedefleriniz ve istekleriniz doğrultusunda gerçekçi olun ve sizi hedefinize en sağlıklı şekilde götürecek olan danışmanlardan destek alın.

Saddak Beslenme Danışmanlığı / Mersin

 

Paylaş:

Etiketler

Online Beslenme Danışmanlığıonline diyetisyenonline diyetisyen hizmetidiyetisyen

Hesaplamalar

BKI (BMI) Nedir? Nasıl Hesaplanır?

BKI(BMI) bir diğer ifade ile beden kitle indeksi, kişilerin sahip oldukları boy uzunluğu ile kilolarının orantılı olup olmadığını ifade eder. Bu hesaplamada genellikle cinsiyet çok önemli bir faktör olmaz iken, kişilerin boy uzunluklarını doğru bir şekilde bilmeleri son derece önemlidir.

İdeal Kilo Hesaplama Cetveli

İdeal kilo, yalnızca fit bir vücuda sahip olmak için değil aynı zamanda iç organların fonksiyonlarını sorunsuz bir şekilde yerine getirebilmesi açısından da oldukça önemlidir. İdeal kilo, kişilerin birtakım verilerini kullanarak ulaşması gereken maksimum kiloyu temsil eder.

İdeal Bel ve Kalça Oranı Hesaplama

Bel ve kalça oranının kadınlarda 0,8, erkeklerde ise 1,0 değerinden yüksek olmaması gerekir. Bu değerlerin üzerinde olması durumunda ise, profesyonel bir destek alarak sağlıklı beden ölçülerine ve kiloya ulaşılması hedeflenmelidir. Ölçümler sonrasında elde edilen değerlerin oranına göre istenilen sonuçlara ulaşılır.

Günlük Kalori Miktarı Hesaplama

Günlük alınması gereken enerji miktarından daha az miktarda enerji alınması, kişilerin gün içerisinde halsiz ve bitkin düşmesine sebep olabilir. Genellikle daha az kalori alınması durumunda daha hızlı kilo verilebilir gibi bir düşünce olsa da, bu durum son derece yanlıştır.

Bazal Metabolizma Nedir? Nasıl Hesaplanır?

Bazal metabolizma; kişinin 12 saat aç kalması sonucunda, dinlenme anına geçtiği ilk anda vücut fonksiyonlarını devam ettirebilmesi için gereken enerjiyi ifade eder.

Kalori IQ’nuz kaç?

Sizin için hazırladığımız kalori testi ile kalori IQ’nuz kaç hemen öğrenin. Kalori IQ’nuz kaç öğrenmek için hemen testi çözmeye başlayın!

Markalarımız

Saddak TV
Saddak Haber
Saddak Medya
Saddak Medikal
Saddak Organik
Saddak Dergi
Saddak Danışmanlık
Saddak Psikoloji
Saddak Beslenme
Saddak Web
Bankalar ve Ödeme Bankalar ve Ödeme