TMS Tedavisi İle Siz de Sigarayı Bırakın

     Sabah uyandığınızda ağzınızın içerisinde acı bir tat hissediyor ve boğazınızda bir ağrıyla mı uyanıyorsunuz? Merdivenlerden çıkarken nefesiniz daralıyor ve hemen yoruluyorsanız, sigarayı bırakma zamanınız gelmiştir demektir. Sigara kullanımı, uzun vadede çok ciddi hastalıklara yol açmakta olup fiziksel açıdan da birtakım hasarlara yol açabiliyor. Sigarayı bırakmaya karar vermek, sigarayı bırakmaktan çok daha zordur. Çünkü çok sayıda kişi için sigara, bir alışkanlıktan ziyade kopmak istemeyeceği bir bağımlılık haline dönmüştür.

Neden TMS Tedavisi?

     Televizyonda, internette ya da okuduğunuz bir dergide bile sigaranın sayısız zararları anlatılıp durulur. Yarattığı tahribatların bilincinde olan kişiler, çok ağır bir tablo ile bizzat karşı karşıya kalmadığı sürece sigarayı bırakmayı düşünmüyor.  Sigarayı bırakmaya karar vermek için kişilerin öncelikle bu durumu beyinlerinde kabul etmeleri gerekir. Bunun için psikolog yardımı almak oldukça önemli olsa da, bu süreçte azim ve istikrarlı olunmadığı takdirde yol almak pek mümkün olmaz. Tam da bu noktada TMS cihazı devreye girerek, sigarayı bırakmak isteyen kişiler için oldukça etkili sonuçları da beraberinde getiriyor. Manyetik alan tedavisi olarak da bilinen TMS tedavisi, beyin içerisinde gerçekleşen faaliyetlerin değiştirilmesini sağlamaktadır.

     TMS( Transkraniyal Manyetik Stimülasyon), beynin fonksiyonlarını değiştirerek nöronların uyarılmasını sağlar. Beyinde bulunan nikotin bağımlılığı bölümü de, TMS cihazı ile ortadan kaldırılabilir. Çok sayıda uzman da, TMS ile birlikte nikotine olan bağımlılık azaltılabilir ya da sona erdirilebilir ifadelerini kullanmaktadır. Bu kapsamda yapılan bir araştırmada, yoğun bir şekilde TMS tedavisi altında olan kişilerin 6 ay sonunda sigarayı tamamen bıraktıkları görülmektedir. Uzmanlar, TMS ile birlikte kişilerin beyinlerindeki sigara içme arzusunu harekete geçiren yerleşik fiziksel tepkimelerin kontrol altına alınabildiğini belirtmektedir.

     Sigara bağımlılığınıza son vermek istiyor ve bu konuda en etkili çözümlere ihtiyaç duyuyorsanız sizi SADDAK’a bekliyoruz. SADDAK bünyesinde yer alan deneyimli psikologlar tarafından kullanılan TMS cihazı sayesinde sigara alışkanlığının ortadan kalkması sağlanmaktadır. Böylelikle hayatınıza çok daha sağlıklı ve mutlu bir şekilde devam edebilme imkânına da sahip olabilirsiniz.

Saddak Psikolojik Danışmanlık / Mersin

 

Paylaş:

Etiketler

tms tedavisisigarayı bırakmatms ile sigrayı bırakıntms mersintms cihazı

Hesaplamalar

BKI (BMI) Nedir? Nasıl Hesaplanır?

BKI(BMI) bir diğer ifade ile beden kitle indeksi, kişilerin sahip oldukları boy uzunluğu ile kilolarının orantılı olup olmadığını ifade eder. Bu hesaplamada genellikle cinsiyet çok önemli bir faktör olmaz iken, kişilerin boy uzunluklarını doğru bir şekilde bilmeleri son derece önemlidir.

İdeal Kilo Hesaplama Cetveli

İdeal kilo, yalnızca fit bir vücuda sahip olmak için değil aynı zamanda iç organların fonksiyonlarını sorunsuz bir şekilde yerine getirebilmesi açısından da oldukça önemlidir. İdeal kilo, kişilerin birtakım verilerini kullanarak ulaşması gereken maksimum kiloyu temsil eder.

İdeal Bel ve Kalça Oranı Hesaplama

Bel ve kalça oranının kadınlarda 0,8, erkeklerde ise 1,0 değerinden yüksek olmaması gerekir. Bu değerlerin üzerinde olması durumunda ise, profesyonel bir destek alarak sağlıklı beden ölçülerine ve kiloya ulaşılması hedeflenmelidir. Ölçümler sonrasında elde edilen değerlerin oranına göre istenilen sonuçlara ulaşılır.

Günlük Kalori Miktarı Hesaplama

Günlük alınması gereken enerji miktarından daha az miktarda enerji alınması, kişilerin gün içerisinde halsiz ve bitkin düşmesine sebep olabilir. Genellikle daha az kalori alınması durumunda daha hızlı kilo verilebilir gibi bir düşünce olsa da, bu durum son derece yanlıştır.

Bazal Metabolizma Nedir? Nasıl Hesaplanır?

Bazal metabolizma; kişinin 12 saat aç kalması sonucunda, dinlenme anına geçtiği ilk anda vücut fonksiyonlarını devam ettirebilmesi için gereken enerjiyi ifade eder.

Kalori IQ’nuz kaç?

Sizin için hazırladığımız kalori testi ile kalori IQ’nuz kaç hemen öğrenin. Kalori IQ’nuz kaç öğrenmek için hemen testi çözmeye başlayın!

Markalarımız

Saddak TV
Saddak Haber
Saddak Medya
Saddak Medikal
Saddak Organik
Saddak Dergi
Saddak Danışmanlık
Saddak Psikoloji
Saddak Beslenme
Saddak Web
Bankalar ve Ödeme Bankalar ve Ödeme