Kilo Alma ve İdeal Kilo

      Kilo almak da, tıpkı kilo vermek gibi son derece meşakkatli ve bir o kadar da sabır gerektiren bir süreçtir. İdeal kilonun üzerinde bir kiloya sahip olmak hem görüntü hem de sağlık açısından sorun yaratmaktadır. Bu durum aynı zamanda ideal kilonun altında olan kişiler için de geçerlidir. Bu sebeple de beslenme uzmanları tarafından kilo almak isteyen kişilere de gerekli destekler verilmeye devam etmektedir.

      Fiziksel aktivitelerin yanı sıra aynı zamanda metabolik bazlı sorunlardan dolayı da kişilerin kilo alması çok zor olabilir. İdeal kilosunun altında olan ve kilo alamayan kişilerin organlarında hasarlar meydana geldiği gibi aynı zamanda kas yoğunluğunun azalmasına bağlı olarak çeşitli hastalıklar da meydana gelebilmektedir. Bu sebeple de kişilerin kilo alamaması durumunda, zaman kaybetmeden bir beslenme uzmanı ile iletişime geçmesi gerekmektedir. Beslenme uzmanları tarafından yapılan tetkikler sonucunda, kişinin kilo almasına engel olan faktörler ortaya çıkartılmakta ve daha sonrasında ise bu faktörlerin ortadan kaldırılmasına yönelik programlar hazırlanmaktadır. Kişilerin bu uzun süreçte sabrını koruması ve beslenme uzmanının uyarılarını da dikkate alması son derece büyük bir öneme sahip olmaktadır. Kilo almak adına yapılan bilinçsiz ve sağlıksız besinlerin tüketilmesi, günlük aktivitelerin kısıtlanması gibi durumlarda çok daha ciddi sorunlar meydana gelmektedir. Bu sebeple de kulaktan dolma bilgileri dinlemek yerine muhakkak beslenme uzmanı ile irtibata geçilmesi gerekmektedir.

     SADDAK beslenme danışmanlığı, kilo almak isteyen danışanlarımıza hizmet vermeye devam ediyoruz. Kişiye özel hazırlanan programlar sayesinde, bu uzun yolun sonunda danışanlarımız ideal kilolarına kavuşarak hayatlarını çok daha sağlıklı bir şekilde geçirmeye devam ediyorlar. Aynı zamanda ideal kilo korunması konusunda da her zaman desteklerimizi vermeye de devam ediyoruz. Dilerseniz  Online Beslenme Danışmanlığı - Diyetisyenlik hizmetimizden de yararlanabilirsiniz!

 

Saddak Beslenme Danışmanlığı / Mersin

 

Paylaş:

Etiketler

kilo almakilo almakideal kilo

Hesaplamalar

BKI (BMI) Nedir? Nasıl Hesaplanır?

BKI(BMI) bir diğer ifade ile beden kitle indeksi, kişilerin sahip oldukları boy uzunluğu ile kilolarının orantılı olup olmadığını ifade eder. Bu hesaplamada genellikle cinsiyet çok önemli bir faktör olmaz iken, kişilerin boy uzunluklarını doğru bir şekilde bilmeleri son derece önemlidir.

İdeal Kilo Hesaplama Cetveli

İdeal kilo, yalnızca fit bir vücuda sahip olmak için değil aynı zamanda iç organların fonksiyonlarını sorunsuz bir şekilde yerine getirebilmesi açısından da oldukça önemlidir. İdeal kilo, kişilerin birtakım verilerini kullanarak ulaşması gereken maksimum kiloyu temsil eder.

İdeal Bel ve Kalça Oranı Hesaplama

Bel ve kalça oranının kadınlarda 0,8, erkeklerde ise 1,0 değerinden yüksek olmaması gerekir. Bu değerlerin üzerinde olması durumunda ise, profesyonel bir destek alarak sağlıklı beden ölçülerine ve kiloya ulaşılması hedeflenmelidir. Ölçümler sonrasında elde edilen değerlerin oranına göre istenilen sonuçlara ulaşılır.

Günlük Kalori Miktarı Hesaplama

Günlük alınması gereken enerji miktarından daha az miktarda enerji alınması, kişilerin gün içerisinde halsiz ve bitkin düşmesine sebep olabilir. Genellikle daha az kalori alınması durumunda daha hızlı kilo verilebilir gibi bir düşünce olsa da, bu durum son derece yanlıştır.

Bazal Metabolizma Nedir? Nasıl Hesaplanır?

Bazal metabolizma; kişinin 12 saat aç kalması sonucunda, dinlenme anına geçtiği ilk anda vücut fonksiyonlarını devam ettirebilmesi için gereken enerjiyi ifade eder.

Kalori IQ’nuz kaç?

Sizin için hazırladığımız kalori testi ile kalori IQ’nuz kaç hemen öğrenin. Kalori IQ’nuz kaç öğrenmek için hemen testi çözmeye başlayın!

Markalarımız

Saddak TV
Saddak Haber
Saddak Medya
Saddak Medikal
Saddak Organik
Saddak Dergi
Saddak Danışmanlık
Saddak Psikoloji
Saddak Beslenme
Saddak Web
Bankalar ve Ödeme Bankalar ve Ödeme